žvejyba šiaurės Norvegijoje

Veiksmo vieta
www.andoy.eu

Svarbi informacija:
nuo 2018 metu sausio įsigalioja naujos mėgėjiškos žvejybos Norvegijoje taisyklės. 1) reikės registruoti šias sugautas žuvis (vienetus) : menkės, otai, jūrų vilkai, saidos ir jūrų ešeriai. 2) Nebebus galima išvežti trofėjaus, bet leistina norma žuvies per savaitę padidėja nuo 15 kg iki 20 kg. Iš kempingų neregistruojančiu laimikių bus galima išvešti tik 10 kg. Lašišinės ir parduotuvėje pirktos žuvys į šią normą neskaičiuojamos. 3) Legalus leistinas pagauti otas bus nuo 0,8 iki 2 metrų, mažesnius ir didesnius reikia paleisti. 4) Jūros ešerių gaudymo sezonas tik vasaros mėnesiais.

Andoy sala yra šiaurės Norvegijoje Nordlando  srityje. Jos plotas 659 km2. Į ją patekti galima automobiliu važiuojant keliu A82 (yra tiltas), keltu iš Senjos salos bei lėktuvu iš Oslo, Bodo, Tromso ar Evenes. Golfo srovės dėka klimatas čia labai švelnus. Žiemą vidutinė paros temperatūra tik -1.5° C. Priekrantės vandenyse apstu  žuvies (menkė, uotas, ledjūrio menkė, jūros ešerys, vilkžuvė ir t.t), be to, rudenį galima pagauti įspūdingo dydžio krabų. Žvejų bazė yra vaizdingame, tarp kalnų įsiterpusiame Skarsteindalen slėnyje, nutolusio 12 km nuo Komūnos centro Andenes (čia yra parduotuvės, restoranai, kuro kolonėlės, bankomatai, oro uostas  ir t.t). Už 4 km nuo bazės yra Skarstein uostelis, iš kur plaukiama žvejoti. Jį galima pasiekti automobiliu, kas atvyko be automobilio – vežame pirmyn ir atgal nemokamai.

Norvegija juosta

Žvejojama tiek fiorde, tiek atvirame vandenyne – iki kurio tik 7 km. kelio. Bazėje vienu metu gali apsistoti iki 36 svečių. Yra 5 apartamentai, talpinantys nuo 6 iki 8 žmonių. Kiekviename apartamente yra 2-3 miegamieji, tualetas, dušas, pilnai įrengta virtuvė su visa buitine technika ir indais. Yra valgomasis  kambarys su TV (rodomi tarptautiniai, lietuviški, rusiški, sporto ir kt. kanalai). Visuose kambariuose veikia nemokamas bevielis internetas. Bazėje bei uostelyje yra žuvies valymo patalpa , 24 m3 šaldymo kamera (iki -25° C), rūbų džiovykla, savitarnos skalbykla, persirengimo patalpa, žvejybinės įrangos sandėliavimo patalpa. Kiekvieną dieną  teikiama informacija apie potvynių ir atoslūgių laiką, orų prognozes. Žvejybos pagrindas – saugus, patogus, gerai  įrengtas kateris. Bazėje naudojami 5,7 m. ilgio „Atlantic Explorer“ kateriai specialiai pritaikyti priekrantės žvejybai Atlanto vandenyne. Jie  aprūpinti 60-115 AJ benzininiais Yamaha ir Suzuki varikliais, navigacine įranga, echolotu su pažymėtomis geriausiomis žvejybos vietomis. Centrinė arba šoninė konsolė leidžia laisvai vaikščioti po katerį. Yra vairo stiprintuvas. Žvejų saugumui įrengtas radijo ryšys tarp kiekvieno katerio ir centrinės bazės, yra gelbėjimosi liemenės.


Kelionė į žvejų rojų
(kelionė mikroautobusu be sustojimo)

Atstumas Vilnius - Andenes fiske camp - 2203km
iš jų 82km jūra.

Trukmė 30val.
iš jų 2 val. jūra
 
marsrutas
 
Sausumos maršrutas
Važiuojame komfortišku mikroautobusu. Šis mikroautobusas turi didžiulę bagažinę, kur telpa visi jums reikalingi daiktai. Tokio tipo mikroautobusas tinka ilgesnėms kelionėms. Priklausomai nuo Jūsu pageidavimo, mikroautobuse gali būti  įrengtos 8 (7+1) sėdimos vietos (kiekvienas keleivis turės patogią, individualiai reguliuojamą  sėdynę)

mikrobusas1

Vandens maršrutas
Kelionė keltu iš Talino į Helsinkį trunka 2- 2,5 valandos. Patogiai įsitaisę  galite pasišnekučiuoti su draugais ar  šeimos nariais, užkąsti ar atsigerti kavos, arbatos vienoje iš laivo kavinių. Kelte taip pat  yra atskira erdvė  norintiems  ramios kelionės su maistu ir dienos spauda.

keltai1

Kainodara
10 dienų turo kaina 1100 eur/žmogui.
Į kainą įskaičiuota komfortabilus mikroautobusas, kuras kelionei iš Vilniaus į Andoy fiske camp ir atgal į Vilnių, kelto bilietai iš Talino į Helsinkį ir atgal. 7 naktys kempinge. 2 kateriai. Elektra, patalynė, išvalymas po išvykimo, drabužių džiovintuvas, žuvies valymo patalpa, šaldiklis, pilnai įrengta virtuvė.

Norvegija buitis

Mokėjimo sąlygos
Ketinantis vykti žvejoti sumoka 35% rezervacinį mokestį, tuomet jam rezervuojama vieta sutartu laiku. Likus iki žvejybos turo pradžios 2 mėn. sumokama likusi dalis (65%) kainos. Jeigu dalyvis nevyksta į turą, jam rezervacinis mokestis negrąžinamas.

Papildomi mokesčiai
Katerių kuras (~200eur visam žvejybos laikotarpiui vienam kateriui)
Viešbučio / kempingo kaštai (jeigu stojama nakvynei)
Traukinio bilietai, jeigu automobiliai gabenami nuo Helsinkio iki Rovaniemi ant traukinio platformos, o žvejai ilsisi kajutėse.
Lėktuvo bilietai, jeigu keliaujama oru. Šios kelionės kainą pateiksime artimiausiu metu.

Papildomos paslaugos
Nuomojama  ir parduodama visa įranga  ir apranga  reikalinga žvejybai jūroje. Mažiau patyrę žvejai gali pasinaudoti žvejybos gido paslaugomis. Gidai kalba norvegų, anglų, rusų ir lietuvių kalbomis. Bazėje yra sauna. Esant labai vėjuotam orui, kai nesaugu  žvejoti vandenyne, galima alternatyva –  lašišų ir upėtakių  žvejyba šalia esančiuose ežeruose.

 

Žvejybos gidas 6val./dienai - 25eur/val.                
Neskęstantis kostiumas - 16eur/d.  54eur/sav.
Meškerė, ritė ir valas (economy) - 20eur/d.  80eur/sav.
Meškerė, ritė ir valas (profesional) - 30eur/d. 133eur/sav.
Elektrinė ritė ir valas - 25eur/d. 110eur/sav.
Sauna - 30eur/val.
Katerio valymas - 40eur/val.
Botai - 3eur/d. 15eur/sav.
Akumuliatorius - 6eur/d. 36eur/sav.
Meškerkotis Ocuma - 5eur/d. 20eur/sav.
Meškerkotis Westin W4 - 8eur/d. 32eur/sav.
Ritė ir valas Penn - 16eur/d. 64eur/sav.
Pervežimas: Andenes - Skarsteindalen - Andenes ( maks. 7 Asm. ) atstumas - 12km - 40eur